Thodex Coin Haberleri

Bitcoin para yatırma ve Bitkoin para çekme

Ripple Nedir, Neden Ripple Yatırımı Yapmalıyım ?

Ripple aklınıza gelebilecek herhangi bir para biriminin istediğiniz an istediğiniz kişiye ekonomik işlem ücretleri ile gönderilmesini sağlayan bir küresel ödeme ağıdır. Teknolojinin gelişmesi, ödemelerin hızlı gönderilme gereksinimi ve uygun işlem ücretlerinden dolayı Ripple kullanımı günden güne artış göstermektedir. Swift ve Western Union gibi eski ödeme sistemlerine rakip olarak günümüze kadar gelmiş, dünya çapında hizmet sunmaya devam etmiştir. Ripple bünyesinde XRP adında bir kripto para birimini de bulundurmaktadır. Ripple’a yatırım yapılabildiği gibi XRP’ye de yatırım yapılabilir. İkisinin arasındaki fark ise gelişmişlik düzeyidir.

Ripple kripto para borsasında bulunan ve sıklıkla da tercih edilen Ethereum’dan sonra gelen en değerli para birimidir. Dolayısıyla da XRP en büyük ikinci altcoin olarak karşımıza çıkmaktadır. Ripple ve XRP yatırımları doğrusal bir şekilde artış göstermesi hem güven kazanmış hem de uygun fiyatlar ile işlemler yapılabilmesinden kaynaklıdır. Genel olarak daha küçük yatırımcılar Ripple’ın bünyesindeki sanal para birimi olan XRP’den faydalanması mantıklı ve daha kazançlı bir hareket olduğu gibi büyük yatırımcılar da Ripple gibi geleceğin daha sıklıkla kullanacağı ödeme ağını tercih edilebiliyor.

Ripple’ın Avantajları Nelerdir?

Ripple güven kazanmış, hâlihazırda sıklıkla kullanılan bir ödeme ağıdır. Aynı zamanda Türkiye dâhil uluslararası birçok ülke bankalarında da Ripple’dan faydalanmaktadır. Ripple ile gerçekleştirebileceğiniz ödemeler çok daha ucuzken, Bitcoin gibi diğer kripto para birimlerinin işlemlerinde yüksek fiyatlı işlem ücretleri ile karşılaşılabilmektedir. Ölçeklenebilir bir düzene sahip Ripple, Visa ve Bitcoin gibi büyük ödeme ağlarından bile çok daha fazla işlem gerçekleştirdiği de bir diğer gerçeklerdendir. Finansal kuruluşların Ripple’dan faydalanması yatırımcıların daha da ilgisini çekmesine neden olmuştur. Ripple satın almak, Ripple yatırımı yapabilmek için birtakım kripto para borsasında üyeliğinizin olması gerekmektedir. Sevilen ve sıklıkla da tercih edilen kripto para borsasında yer alan firma Binance popülerliğini koruduğu gibi Ripple avantajlarından da faydalanmanızda yardımcı olabilmektedir. Ripple’ın farkını gösteren ve geleceğin ödeme ağı halini almasında destekçi olan Google’da Ripple’ın ilk destekçilerinden olmuştur. Diğer büyük firmalar yatırımlarıyla da Ripple’ı ön plana çıkarmayı, avantajlarından da faydalanmayı başarmıştır. Tüm bu etmenler Ripple yatırımını önemli kılmıştır.